• Imatrikulácie nových stredoškolákov

  Imatrikulácie nových stredoškolákov

  Opäť raz (10. októbra 2018) sa v telocvični uskutočnilo privítanie   nových žiakov našej strednej školy. Prvákom z I.G triedy dávali rôzne skúšky odvahy maturanti zo IV.G triedy, zdatnosť prvákov z tried I.OA a I.EOOS preverovali maturanti zo IV.OA triedy. Miestami to bolo trošku chaotické, taktiež sme boli v strese, nie všetko išlo podľa plánu, improvizovali sme.

 • Výlet do ZOO

  Výlet do ZOO

  Dňa 28.9. 2018 sme využili posledný deň akcie  S OLO ZADARMO do ZOO. Ako vstupné nám stačilo 6  kusov zeleniny a  trieda I.OA si užila jeden z posledných teplých dní v bratislavskej ZOO.

 • Aktualizácia dozorov na školský rok 2018/2019

  Aktualizácia dozorov na školský rok 2018/2019

  Na stránke sme uverejnili nové rozdelenie dozorov na chodbách v školskom roku 2018/2019. Nájdete ho TU.

 • Médiá o nás...

  Médiá o nás...

  Návraty k pokladom v Rádiu Regina

  Občianske združenie Návraty k pokladom sme založili na základe inšpirácie z úryvku Piesne o rose (Suchý + Šlitr),  „... že trocha poézie nikoho nezabije"....

 • Unikátna výstava Československo na Bratislavskom hrade

   Unikátna výstava Československo na Bratislavskom hrade

  Prvý septembrový piatok nového školského roka 2018/2019 sme odštartovali krásnym ponorením sa do histórie našej vlasti, zadosťučinili sme tak jednej z dôležitých špeciálnompedagogických požiadaviek – rozvíjať u detí a mládeže schopnosť poznávať a sústrediť sa na umenie, kultúru a krásno vôbec.

 • Oznamy

  Oznamy

  Dvere pri autobusovej zastávke školských spojov (pri školskom klube detí) sú počas pracovného týždňa otvorené od 7:00 - 8:30 hod. V popoludňajších hodinách sa čas otvorenia dverí nemení.

  Žiaci 1. a 2. stupňa základnej školy navštevujúci triedy na prízemí Spojenej školy, Mokrohájska 3 sa v čase od 7:30 do7:45 zhromažďujú v prechodovej chodbe medzi školou a telocvičnou. V čase do 7:30 hod. zostávajú v šatni pri školskom klube detí.

  Dňa 19.9.2018 bude vyučovanie z organizačných dôvodov skrátené nasledovne:

  • 1. stupeň ZŠ končí vyučovanie o 11:15 hod. a žiaci idú na obed;
  • 2. stupeň ZŠ  a stredná škola končí vyučovanie o 11:35 hod.a žiaci idú na obed; 
  • žiaci čakajúci na školské spoje budú umiestnení v asistenčnej službe;
  • školský klub detí je v prevádzke od 11:15 hod. v štandardnom režime;
  • neplnoletí žiaci môžu opustiť školu po skončení vyučovania v sprievode rodiča alebo po jeho písomnom súhlase.
 • Botanická záhrada

  Dňa 20.6.2018 sme sa vybrali do Botanickej záhrady UK v Bratislave.  Z I. stupňa sme boli prípavný ročník, 1.A, 3.A a 3.B., spolu 24 žiakov, 4 učitelia a 2 asistenti. 

  Počasie sme mali nádherné. Veľmi sa nám páčilo rozkvitnuté rozárium, obrovské kríky hortenzií, ale aj kaktusy väčšie ako hlava človeka. 

 • Fórum interpretov v prednese poézie, prózy a rétoriky

  Na pozvanie Centra voľného času Klokan v Dúbravke sme sa v devätnásty júnový deň zúčastnili  krásnej akcie s názvom Fórum interpretov recitačných a rétorických súťaží. Iniciátor stretnutia Mgr. Marián Michalides si tento rok prizval dvoch vzácnych hostí študenta VŠMU Jakuba a herca Jána Galloviča.

 • Výlet Papradno 2018

  „Papradno, Papradno, veliká dedzina, skrášľujú ťa vŕšky, malebná dolina.“

  Táto pieseň zaznela z plného hrdla nášho spolužiaka Mateja Moravíka (III. OA) priamo u neho v dedine Paprado, a bola to sila! Nadviazali sme na minuloročnú tradíciu, kedy sme navštívili našu kamarátku a spolužiačku Martinku v Borskom Mikuláši a opäť sme sa rozhodli utiecť z rušnej Bratislavy, tentoraz do obce Papradno v okrese Považská Bystrica.

 • Bronzová medaila a ocenenie Skokan roka pre školský časopis MOKY 3

  Hodnotenie časopisov odbornou porotou, rady, ako časopisy vylepšiť, ale i samotné vyhlásenie víťazov súťaže o najlepší školský časopis boli súčasťou „finále“ 22. ročníka súťaže Život našimi očami – Novinári tretieho tisícročia, ktorú už tradične organizuje Miestna knižnica v Petržalke.

 • Privítanie predškolákov

  Privítanie predškolákov
  11. 6. 2018

  Stalo sa už tradíciou, že na našej škole vítame budúcich prípravkárov slávnostným spôsobom, aby prvé kontakty so školou zanechali u detí čo najpríjemnejšie dojmy a nezabudnuteľné zážitky.

 • ŠKOLA V PRÍRODE I. STUPEŇ - LIPTOVSKÝ HRÁDOK - 28.5. - 1.6. 2018

  ŠKOLA V PRÍRODE I. STUPEŇ - LIPTOVSKÝ HRÁDOK - 28.5. - 1.6. 2018
  11. 6. 2018

  HURÁ, HURÁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Živí a spokojní sme sa po týždni vrátili do školy. Škoda, že sme neboli dlhšie.

  Cesta vlakom bola  SUPER!!!! Celý týždeň sme chodili na výlety. Všetko to, čo sme sa učili na vlastivede  a prírodovede sme videli na vlastné oči. 

 • Cena poroty pre Michala Žiaka – Celoslovenské kolo súťaže Štúrov Zvolen

  Cena poroty pre Michala Žiaka – Celoslovenské kolo súťaže Štúrov Zvolen
  8. 6. 2018

  Dva dni naplnené stovkou rečníckych príhovorov, zamyslení na vážne i menej vážne témy. Aj o tom bolo celoslovenské kolo 32. ročníka prestížnej súťaže v rétorike Štúrov Zvolen, prebiehajúcej v dňoch 5. a 6. júna 2018 v srdci Slovenska, vo Zvolene. Vyhlasovateľmi súťaže sú mesto Zvolen, Podpolianske osvetové stredisko a Matica slovenská.

 • Potulky mestom Bratislava

  Potulky mestom Bratislava
  7. 6. 2018

  Buďte turistom vo vlastnom meste! – takto znel niekoľkokrát opakovaný slogan Mgr. Kataríny Holáskovej, ktorá nás ako certifikovaná sprievodkyňa v krásny siedmy júnový deň 2018 sprevádzala na potulkách Starým Mestom. Odborný a detailný výklad maminky nášho spolužiaka Maťa z III.OA bol neskutočne zaujímavý a pútavý....

 • Sloboda zvierat - 2. stupeň ZŠ (31.5. a 1.6.2018)

  Dňa 31. 5. 2018 sme so žiakmi 5.A, 7.A, a 8.A navštívili Slobodu zvierat, kde nás odviezol zabezpečený školský spoj. Najskôr sme mali možnosť nahliadnuť do života a fungovania útulku. Prvá hodina bola venovaná náučnej prezentácii vo forme diskusie so žiakmi....

 • Beseda s učiteľom angličtiny – rodeným Angličanom

  Beseda s učiteľom angličtiny – rodeným Angličanom
  4. 6. 2018

  Dňa 30. mája sme privítali na pôde našej školy ďalšiu milú návštevu. Bol to jeden z našich kolegov, učiteľov angličtiny, avšak rodený Angličan, ako my hovoríme „native speaker“. 

  Študenti strednej školy mali takto možnosť podebatovať si na rôzne témy, ...

 • Pozvánka na triedne združenia rodičov - individuálne konzultácie

  Pozvánka na triedne združenia rodičov - individuálne konzultácie
  1. 6. 2018

  Vážení rodičia, pozývame Vás na triedne združenia rodičov, ktoré sa budú konať formou individuálnych konzultácií s vyučujúcimi, školským logopédom, psychológom a vedením školy dňa 6. júna 2018 v čase od 16:00 hod. do 18:00 hod

  Jednotliví pedagogickí a odborní pracovníci Vám budú k dispozícii v miestnostiach podľa priloženého zoznamu. Zoznam nájdete TU.

 • Aktualizácia školskej stránky

  Aktualizácia školskej stránky
  1. 6. 2018

  Aktualizovali sme sekciu KALENDÁR.

 • Aktualizácia školskej stránky

  Aktualizácia školskej stránky
  25. 5. 2018
 • Život, láska, peniaze

  Život, láska, peniaze
  28. 6. 2018

  V pondelok 28. mája 2018 mali žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka možnosť zúčastniť sa výchovného koncertu s názvom "Život, láska, peniaze". Hudobná skupina FREE VOX sa prostredníctvom hudby a hovoreného slova pokúsila priblížiť problematiku hodnôt v ľudskom živote.  

Kontakt

 • SPOJENÁ ŠKOLA
  Mokrohájska 3
  844 13 Bratislava
 • 02/ 5477 1826
GPS súradnice:   48.1753478N, 17.0665267E

Email školy:        skola@mokrohajska3.sk

Materská škola: +421 911 976 433

Stravovanie:      obedymokrohajska@gmail.com
                           +421 903 779 665