• WORLD OPEN - Kanada

• Od 24.04. do 02.05. 2016 sa zúčastnili reprezentanti SVK na turnaji WORLD OPEN v Kanade. Montrealská pôda bola opäť pre náš tím úrodná a domov sme si odniesli štyri krásne umiestnenia, ktoré nás posunuli na 2.miesto úspešnosti spomedzi zúčastnených krajín na tomto podujatí.
        Čo ma osobne veľmi teší, že veľká väčšina členov reprezentačného tímu pochádza z kolísky Športového klubu ALTIUS, ktorý od roku 1997 spolupracuje so školou na Mokrohájskej a športovci sú aktuálni študenti alebo absolventi Spojenej školy. Tieto výsledky sú aj výsledkom dlhodobej vzájomnej spolupráce, podpory zo strany vedenia spojenej školy, ktoré umožňovalo študentom zúčastňovať sa na športovej príprave a reprezentačných podujatiach. Táto spolupráca bola, je a dúfam, že aj v budúcnosti bude cestou pre mnohých záujemcov o šport, ktorí majú ambície uplatniť sa i v tejto oblasti. Súčasní reprezentanti sú ozaj veľkou motiváciou pre všetkých...

Zloženie reprezentačného družstva :
        Športovci
        Kategória BC1:              Jakub Nagy, Lukáš Baláži, Lenka Ďurdinová
        Kategória BC2:              Róbert Mezík, Tomáš Král
        Kategória BC3:              Adam Burianek
        Kategória BC4:              Samuel Andrejčík, Róbert Ďurkovič, Martin Strehársky, Michaela Balcová
        Tréner:                           Martin Gabko

Aktuálne výsledky z posledného turnaja, ktorý sa uskutočnil na prelome mesiacov apríl / máj v Kanade :
        1.miesto – Pár BC4
        3.miesto – Team BC1/BC2
        2.miesto – Jakub NAGY / kategória BC1 – jednotlivci
        3.miesto – Róbert MEZÍK / kategória BC2 – jednotlivci

• BOCCIA MASTERS 2015

• Dňa 15.11.2015 sa konal posledný tohtoročný turnaj v boccii - BOCCIA MASTERS 2015.
        Za podpory mesta Šamorín sa uskutočnil tento výberový turnaj v Mestskej športovej hale v Šamoríne, ktorú sme dostali na tento turnaj bezplatne od mesta spolu s finančnou podporou a zabezpečeným občerstvením - bagetami pre všetkých účastníkov v rámci obeda.
        Na turnaji sa zúčastnili najlepší športovci z jednotlivých kategórií na základe slovenského rebríčka. Na zahájení aj na vyhodnotení turnaja sa zúčastnil aj primátor mesta Šamorín a na záver odovzdal víťazom ceny.
        Do turnaja venovala cenu aj Nadácia ADELI MEDICAL CENTRA, ktorá venovala cenu pre jedného hráča - 6 vstupov do hyperbarickej komory OXYMED Centra v hodnote 528 €. O túto cenu losovali štyria finalisti, ktorí prejavili záujem o túto terapiu.
        Turnaj prebehol pod hlavičkou SZTPŠ, organizačné bol zabezpečený prostredníctvom Športového klubu ALTIUS. Riaditeľom turnaja bol člen ŠK ALTIUS, reprezentant Jakub Nagy. Materiálno-technické zabezpečenie turnaja mal na starosti predseda ŠK ALTIUS Martin Gabko.
        Turnaj Boccia Masters je náročný turnaj aj z časového hľadiska, kedy športovci bojovali o svoje umiestenia takmer 12 hodín a odohrali množstvo zápasov počas jedného dňa, kým prišli do cieľa. Týmto chcem vyzdvihnúť ich snahu a bojovnosť, ktorá ich sprevádzala po celý čas trvania turnaja a gratulujem nielen víťazom, ale aj porazeným.
        Na záver patrí ešte poďakovanie všetkým dobrovoľníkom, rozhodcom a časomeračom, ktorí svojou prácou prispeli k hladkému priebehu turnaja.
      • Boccia - Kolumbia / Santiago de Cali

• Dňa 27.10.2015 odlietalo slovenské reprezentačné družstvo na výberový turnaj World Open, ktorý sa uskutočnil v kolumbijskom meste Santiago de Cali.