• Príjemné a motivujúce prostredie

• Triedy  disponujú  zastaraným  a  poškodeným  nábytkom.  Sme  škola  pre  žiakov  so  zdravotným znevýhodnením a zároveň žiakov bez zdravotného znevýhodnenia. Boli by sme radi, aby sa žiaci cítili v škole príjemne, bezpečne a zároveň motivovane. Zároveň máme záujem na tom, aby každý žiak mal miesto v triede vytvorené práve pre neho.

Finačné prostriedky v hodnote 5 000,-- € na realizáciu projektu sa nám podarlio získať prostredníctvom Nadácie Pontis a Nadačného fondu PwC. Za čo sme im veľmi vďačný.

Cieľ projektu:

č. 1: zapojenie žiakov školy do estetizácie prostredia školy (viesť ich k tomu, aby sa starali o prostredie/okolie, v ktorom trávia čas)
        č. 2: inovovať prístupy priestorových riešení a výučby - úprava tried, výber a zakúpenie školského nábytku

Plánujeme upraviť a vybaviť novým školským nábytokom 5 kmeňových tried našej strednej školy.

Počiatočný stav:

• Školská záhrada - záhrada, ktorá nás učí a spája

• Občianske združenie „Pre našu školu“ bolo jednou z inštitúcií, ktorým sa podarilo získať finančný grant z CŠOB nadácie. Do grantovej výzvy sme sa zapojili s projektom Školská záhrada - záhrada, ktorá nás učí a spája. Podarilo sa nám získať grant vo výške 3 000 Eur, ktorý sme chceli využiť pre zakúpenie drevín, konkrétne vybraných stromov, ktoré budú skrášľovať okolie Spojenej školy Mokrohájska 3 a areálu Gaudeamus ZKR.
        Pre myšlienku tohto projektu sme sa rozhodli aj na základe realizovaného orezu starých a pre deti a žiakov nebezpečných stromov a tiež povinnosti nahradiť stromy, ktoré boli vypílené.
        Cieľom nášho projektu bolo aj oživiť, spríjemniť a zatraktívniť areál tzv. školskej záhrady a bezprostredné okolie školy. Týmto projektom sme nadviazali na projekty realizované v predchádzajúcich školských rokoch, realizovaných Spojenou školou za pomoci rodičov detí a žiakov navštevujúcich školu, naším občianskym združením a ďalšími spolupracujúcimi inštitúciami, kedy sa nám podarilo:
        • výsadba okrasných drevín – vytýčenie terénu;
        • úprava terénu a siatie trávy;
        • zakúpiť a osadiť detské ihrisko;
        • nainštalovať vyvýšené záhony;
        • zakúpiť a osadiť mobiliár – lavičky;
        • vybudovať skalku;
        • vybudovať záhradné sedenie s prístreškom;
        • vysadiť tuje a okrasné dreviny.
        Každoročne sa taktiež realizuje jarná úprava školskej záhrady, tzv. jarný refresh.
        Samotný projekt Školská záhrada - záhrada, ktorá nás učí a spája prebiehal v termíne 1.12.2019 až 31.10.2020 a bohužiaľ jeho realizácia bola ovplyvnená epidemiologickou situáciu na Slovensku.
      • Interaktívna tabuľa - neoddeliteľná súčasť vzdelávania v 21. storočí

• V rámci tohto projektu pokračujeme v zámere modernizácie a skvalitnenia možností vzdelávania žiakov Spojenej školy na Mokrohájskej 3 v Bratislave. Postupne sa snažíme do všetkých tried zabezpečiť interaktívne tabule a tým umožniť zdravotne znevýhodneným žiakom rozvíjať všetky formy zmyslového vnímania, predovšetkým vizuálneho, najmä u žiakov s najťažšími druhmi zdravotného znevýhodnenia.

Z tohto dôvodu sme zakúpili interaktívne riešenie do ďalšej z tried školy. Praxou sa osvedčilo, že pre široké spektrum zdravotného znevýhodnenia žiakov je dôležité využívať okrem bežných prístupov, metód a foriem edukácie aj inovované prístupy vo výchovno-vzdelávacom procese.

Hodnota projektu:
        Cieľom projektu je vytvoriť väčší priestor pre možnosti edukácie žiakov prostredníctvom informačno-komunikačných technológií.

Pre žiakov s telesným postihnutím a zdravotným oslabením vzhľadom na špecifiká vyplývajúce z ich postihnutia je potrebné využívať rôzne inovatívne prístupy, metódy a formy edukácie. Zakúpením interaktívneho riešenia (interaktívna tabuľa, dataprojektor, príslušný softvér) sme zefektívnili vyučovací proces pre žiakov strednej školy. Žiaci tak nie sú len pasívnymi prijímateľmi informácií, ale priamo participujú na vysvetľovaní učiva, či riešení zadaných úloh. Samotný vyučovací proces - vyučovacie hodiny sú tak pre žiakov prístupnejšie a zaujímavejšie.

Celková hodnota projektu: 1 410,00 €
        Grant v hodnote: 1 000,00 €