• Vyšiel Hokejový špeciál časopisu Moky 3

29. 4. 2019

Máj (respektíve koniec apríla) 2019 so sebou prináša ozvláštnenie „regálu s časopismi“ na našej webstránke - pri príležitosti ďalších majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji uskutočňujúcich sa u nás na Slovensku si totiž pre vás naša športová redakcia pod vedením mňa a môjho spolužiaka Jána Smrigu pripravila Hokejový špeciál časopisu Moky 3, kde sa, okrem iného, zoznámite s programom šampionátu, so zúčastnenými mužstvami, s našimi predpoveďami výsledkov šampionátu, či s históriou majstrovstiev sveta z pohľadu Slovákov.

Prajeme vám príjemné čítanie!

P.S.: „Normálneho“ Mokyho vypustíme do sveta už čoskoro!

za redakciu Matej Horváth, III. G

• OLOmánia - exkurzia v spaľovni odpadu

22. 4. 2019

9. apríla 2019 sa žiaci piateho a šiesteho ročníka prostredníctvom projektu OLOMÁNIE zúčastnili exkurzie v spaľovni odpadu v Bratislave. Ráno nás autobus zabezpečený firmou OLO a.s. zaviezol k spaľovni, kde na nás čakali sprievodcovia, ktorí nás počas troch hodín zasvecovali do tajov tejto firmy.

• Literárna výchova v praxi

22. 4. 2019

Divadelnú hru ruského realistu A. P. Čechova Ujo Váňa sa určite oplatí vidieť! Nielen preto, že autor patrí medzi maturitné otázky zo slovenského jazyka a literatúry.

• Deň narcisov 2019

13. 4. 2019

Aj tento rok naši žiaci podporili najväčšiu celoslovenskú zbierku -  DEŇ NARCISOV, ktorú organizuje Liga proti rakovine. V našej škole, ale aj v priestoroch OC Tesco a McDonald, sa nám podarilo vyzbierať krásnych 1 091,43 €. Získaný výnos zbierky sme odovzdali do centra Ligy proti rakovine. Všetkým dobrovoľníkom ĎAKUJEME za úsilie, nadšenie a empatiu. Veľké ĎAKUJEM patrí aj všetkým vám, ktorí ste zbierku podporili.

• Hory a mesto 2019

13. 4. 2019

29. marca 2019 sa žiaci 6. A  a 7. A zúčastnili 20. ročníka  filmového festivalu Hory a mesto, ktorý sa konal v nákupno-zábavnom centre Bory Mall a v kinách Cinemax Bory.

• Noc v knižnici

13. 4. 2019

Marec, mesiac významný nielen tým, že začína jar a všetko sa prebúdza, ale je to tiež mesiac venovaný knihám v celej ich múdrosti a kráse, ktorú nám do života prinášajú.