KRAJSKÉ KOLO CHEMICKEJ OLYMPIÁDY

Naši žiaci 1.G triedy, Matej Bořuta, Andrej Cvečka Daniel Kaprálik sa v piatok 17.5.2019 zúčastnili krajského kola chemickej olympiády.

Umenie a kultúra v praxi – Mia a biely lev

Vďaka tomu, že na škole prebiehali maturitné skúšky, sme si my ostatní, žiaci 2. stupňa ZŠ a žiaci SŠ, mohli trochu kultúrne „vyhodiť z kopýtka“. V mimoriadnom doobedňajšom čase sme  naplnili bezbariérovú sálu K2 kina Lumiére a nechali si premietnuť jeden z  najnovších filmov francúzskej produkcie Mia a biely lev.

Rebeka Orbanová na Malokarpatskom slávikovi v Budmericiach

Vo výberovom kole 22. ročníka súťaže v speve populárnych piesní nás tento rok v Budmericiach statočne reprezentovala Rebeka Orbanová z II.OA. V rámci svojej 2. kategórie súťažila s dvoma desiatkami spevákov, z čoho dve tretiny boli poslucháči základných umeleckých škôl. Predniesla dve náročné slovenské piesne a vyslúžila si srdečný potlesk publika.

Aktualizácia údajov

Na stránke sme zverejnili výsledky prijímacích skúšok na stredné školy (Gymnázium a Obchodná akadémia, Mokrohájska3, Bratislava.)

Výsledky nájdete TU

Informácia k maturitným skúškam

Harmonogram ústnej formy internej časti maturitných skúšok nájdete TU.

Svetový deň rodiny

Svetový deň rodiny  (World Family Day) bol vyhlásený Organizáciou spojených národov (OSN) v roku 1993. Verejnosť po celom svete si pripomína  tento sviatok vždy 15. mája.

Vyšlo nové číslo školského časopisu MOKY3

Dámy a páni, sľúbené sa stalo skutočnosťou a nové číslo Mokyho práve teraz uzrelo svetlo sveta. Nájdete v ňom tematické články k blížiacemu sa Medzinárodnému dňu detí, „kalendár“ významných osobností, ktoré trpeli nejakým zdravotným postihnutím, rozhovor s naším absolventom Marekom Pavlem, rôzne zaujímavosti zo sveta vedy a techniky. Už tradične aj hlášky z našich školských lavíc a mnoho ďalšieho skvelého čítania.

Prajeme vám príjemné čítanie!

za redakciu šéfredaktor Matej Horváth, 3.G

Nie je kameň, ako kameň

Dňa 9. 5. 2019 nás v školskom klube detí „MOKROHÁJČIK“ navštívil starší brat Ondrejka Kocifaja, Miško. Prišiel spoločne s ich dedkom pánom Ing. Ľubomírom Píšom. Všetci traja spolu veľmi radi chodia do prírody a skúmajú kamene.

ŠKOLSKÁ AKCIA: DEŇ EURÓPY

Dňa 7. mája sa žiaci 1. - 3. ročníka gymnázia a obchodnej akadémie zúčastnili akcie Deň Európy. Naším cieľom bolo spropagovať jazyky, ktorými sa hovorí v Európskej únii. Prvou zástavkou bol Goethe inštitút, kde sme prezreli vnútorné priestory budovy (kafetéria, knižnica,...).

Gitarový recitál pre deti z MŠ pri DFNsP Kramáre

Už po druhýkrát členovia gitarového krúžku v zložení Matej Horváth a Lucia Husárová z III.G, Viktória Feketeová z II.G, Kristína Froncová a Jaromír Walter z I.G na pozvanie Mgr. Jany Lukáčikovej z MŠ na Kramároch navštívili deti z rôznych oddelení, ktorým predniesli rozprávku bratov Grimmovcov O Popoluške.

ŠKD - Krásy podzemia

Dňa 30.4.2019 sme mali v Školskom klube "MOKROHÁJČIK" besedu s pánom Majerčákom, dedkom Viktórie Majerčákovej z 2.A. Pán Majerčák sa venuje objavovaniu a mapovaniu jaskýň na Slovensku.

Deťom porozprával ako sa objavujú jaskyne, aj ako vznikajú.

ŠKD - Beseda o rytieroch

Deti navštevujúce školský klub detí "Mokrohájčik" mali možnosť zúčastniť sa besedy o rytieroch Vojenského a špitálneho Rádu Svätého Lazara Jeruzalemského. Dozvedeli sa, že:

Dvojité víťazstvo na Štúrovom Zvolene a postup na celoslovenské kolo do Zvolena

Na krajskom kole XXXIII. ročníka súťaže v rétorike nás 26. apríla 2019 privítalo dúbravské CVČ Klokan. Súťažilo sa v dvoch kolách a v troch vekových kategóriách.

Vyšiel Hokejový špeciál časopisu Moky 3

Máj (respektíve koniec apríla) 2019 so sebou prináša ozvláštnenie „regálu s časopismi“ na našej webstránke - pri príležitosti ďalších majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji uskutočňujúcich sa u nás na Slovensku si totiž pre vás naša športová redakcia pod vedením mňa a môjho spolužiaka Jána Smrigu pripravila Hokejový špeciál časopisu Moky 3, kde sa, okrem iného, zoznámite s programom šampionátu, so zúčastnenými mužstvami, s našimi predpoveďami výsledkov šampionátu, či s históriou majstrovstiev sveta z pohľadu Slovákov.

Prajeme vám príjemné čítanie!

P.S.: „Normálneho“ Mokyho vypustíme do sveta už čoskoro!

za redakciu Matej Horváth, III. G

OLOmánia - exkurzia v spaľovni odpadu

9. apríla 2019 sa žiaci piateho a šiesteho ročníka prostredníctvom projektu OLOMÁNIE zúčastnili exkurzie v spaľovni odpadu v Bratislave. Ráno nás autobus zabezpečený firmou OLO a.s. zaviezol k spaľovni, kde na nás čakali sprievodcovia, ktorí nás počas troch hodín zasvecovali do tajov tejto firmy.

Literárna výchova v praxi

Divadelnú hru ruského realistu A. P. Čechova Ujo Váňa sa určite oplatí vidieť! Nielen preto, že autor patrí medzi maturitné otázky zo slovenského jazyka a literatúry.

Deň narcisov 2019

Aj tento rok naši žiaci podporili najväčšiu celoslovenskú zbierku -  DEŇ NARCISOV, ktorú organizuje Liga proti rakovine. V našej škole, ale aj v priestoroch OC Tesco a McDonald, sa nám podarilo vyzbierať krásnych 1 091,43 €. Získaný výnos zbierky sme odovzdali do centra Ligy proti rakovine. Všetkým dobrovoľníkom ĎAKUJEME za úsilie, nadšenie a empatiu. Veľké ĎAKUJEM patrí aj všetkým vám, ktorí ste zbierku podporili.

Hory a mesto 2019

29. marca 2019 sa žiaci 6. A  a 7. A zúčastnili 20. ročníka  filmového festivalu Hory a mesto, ktorý sa konal v nákupno-zábavnom centre Bory Mall a v kinách Cinemax Bory.

Noc v knižnici

Marec, mesiac významný nielen tým, že začína jar a všetko sa prebúdza, ale je to tiež mesiac venovaný knihám v celej ich múdrosti a kráse, ktorú nám do života prinášajú.

• SPOJENÁ ŠKOLA
    Mokrohájska 3