• O projekte

• Internetový magazín "Na kolesách za kamerou" vznikol za finančnej podpory Nadácie Volkswagen Slovakia. Už niekoľko rokov táto nadácia podporuje rôznororé projekty v rámci sekcie Projekty zamestnancov.
        Cieľom nášho projektu bol vytvorenie internetového magazínu prostredníctvom rozvoja zručností v oblasti informatickej a mediálnej výchovy.
        Autormi jednotlivých príspevkov sú žiaci 8. ročníka základnej školy, ktorý sa počas vyučovania učili pracovať s videokamerou, ktorá bola zakúpená práve z prostriedkov Nadácie Volkswagen Slovakia.
        V rámci tohto projektu žiaci absolvovali dve z troch plánovaných exkurzií. Navštívili jednu z nájznámejších a najpopulárnejších televízií na Slovensku a to TV Markíza a tiež mali možnosť navštíviť Slovenský rozhlas. Dostali sa do jednej z bratislavských dominánt - obrátenej pyramídy, kde Slovenský rozhlas sídli. Budova je to unikátna a na tom sa zhodli všetci žiaci.
        Okrem žiakov 8. ročníka základnej školy a jednoltivých exkurzií zúčastnili aj žiaci pomaturitného štúdia.
        Nepodarilo sa nám návštíviť printové médium, ale všetci dúfame, že niekedy v budúcnosti sa pozrieme aj tam.

• Allegria

• Krúžok Allegria - šantíme po taliansky začal tento školský rok pod vedením p. učiteľky PaedDr. Daniely Bauerovej, ktorá ho vedie ako svoju „srdcovku“ pretože ako hovorí „mám ju najradšej z cudzích jazykov“.
        Ako sa priznáva žiačka Dominika z pomaturitného štúdia tento krúžok si vybrala, lebo „taliančina je veľmi zaujímavý jazyk.“
      • Florbal na škole

• Krúžok Florbalu sa reaôizuje na našej škole už 15 rokov a ako hovorí vedúci tohto krúžku pán učiteľ (v súčasnosti pán riaditeľ) Mgr.  Andrej Lackovič „pri jeho začiatku nám výrazne pomohol Slovenský zväz florbalu, od ktorého sme dostali základné vybavenie, aby sme si to vyskúšali“.
        O záujme žiakov svedčí fakt, že tento krúžok sa dlhodobo radí medzi najpopulárnejšie na škole. Ako dopĺňa žiak 8. ročníka a športový fanatik Janko: „tento krúžok je najprijateľnejší k môjmu postihnutiu“.

• Gitarový krúžok

• Gitarový krúžok bol v školskom roku 2014/2015  úplne novým krúžkom. Vedie ho pani učiteľka PaedDr. Daniela Bauerová, ktorá má cca 20-ročné skúsenosti s hrou na gitaru a ako hovorí „všetci (žiaci) si zabezpečili gitary, takže podľa mňa je to taká nádej, že asi chcú v budúcnosti na tých gitarách trošku vedieť hrať“. Ako priznáva Matúško z 3.ročníka, do hry na gitaru ho nikto nenúti a aj nápad prihlásiť sa na tento krúžok bol jeho.

• Prírodné vedy majú u nás miesto

• Prírodovedný krúžok má u nás „pod palcom“ pani učiteľka Zuzana Sadleková a jeho náplňou sú rôzne pokusy, na ktoré nie je čas počas klasickej výučby, ako aj kvalitnejšia príprava na maturitu z chémie.

• Súťažiť sa dá aj v informatike

• Krúžok Súťažíme v informatike existuje na našej škole už 4. rok pod vedením pána učiteľa Mgr. Róberta Szekulu. Tento krúžok má stálych „klientov“ a ako hovorí pán učiteľ „chodia sa sem žiaci zlepšovať v informatických zručnostiach, chodia sa sem pripravovať kvalitnejšie na maturitu z informatiky, chodia sem žiaci, ktorí sa chcú dobrovoľne naučiť niečo popri bežnej informatickej výučbe“. Náplň práce je individuálna, „každý robí to, na čom sa dohodneme“. Medzi stálice patrí aj Julka zo 4. ročníka, ktorá navštevuje tento krúžok od jeho vzniku a prízvukuje „nevymenila by som ho za iný“.
      • Úspešný život

• Krúžok Úspešný život funguje na našej škole už 4. rok pod vedením pána učiteľa Mgr. Róberta Szekulu a jeho náplňou je finančná gramotnosť a obchodnícke triky. Pán učiteľ pri vedení tohto krúžku využíva viac ako 10 ročné skúsenosti z oblasti finančného sprostredkovania a ako priznáva „je vidno pokrok v tom, aké vedomosti majú žiaci a ako reagujú na začiatku krúžku a na jeho konci“. S týmto názorom súhlasí aj žiak Peťo z pomaturitného štúdia, ktorý „vďaka týmto radám budem vedieť hospodáriť s finančnými prostriedkami , keď si budem chcieť v budúcnosti založiť svoju vlastnú rodinu “.

• Výtvarno-tvorivý krúžok

• Výtvarno-tvorivý krúžok prebieha na našej škole pod vedením pani učiteliek Mgr. Ingrid Addovej a Mgr. Anny Slamkovej. Ako priznáva pani učiteľka Slamková „obe rady kreslíme, maľujeme a vytvárame a rady to robíme nielen samé ale aj s deťmi“. Žiak 5.ročníka Lukáško potvrdzuje slová pani učiteľky a pridáva, že najviac ho baví keď maľujú alebo vyrábajú napríklad „salonky z roliek toaletných papierov“.