• Rada školy

• Rada školy je podľa zákona č. 596/2003 Z. Z. o štátnej správe v školstve a o školskej samospráve v platnom znení iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov školy v oblasti výchovy a vzdelávania. Súčasne plní funkciu verejnej kontroly; posudzuje a vyjadruje sa nielen k činnosti školy, ale i orgánov miestnej štátnej správy, orgánov mesta (mestskej časti) a samosprávneho kraja z pohľadu školskej problematiky.

Ku kompetenciám rady školy v konkrétnej rovine patri:

• uskutočniť výberové konanie na vymenovanie riaditeľa školy

• navrhnúť na základe výberového konania kandidáta na vymenovanie do funkcie riaditeľa,

• predkladať odôvodnený návrh na odvolanie riaditeľa, resp. vyjadriť sa k návrhu na odvolanie riaditeľa,

• vyjadrovať sa ku koncepčným zámerom rozvoja školy a ku kľúčovým dokumentom, ktorými sa škola riadi (k počtu zriadených tried i k počtu prijatých žiakov, k návrhu školského vzdelávacieho programu, k návrhu rozpočtu školy, k správe o výchovno-vzdelávacej činnosti školy i k správe o hospodárení školy za predchádzajúci školský rok, a pod.).

Rada školy je schopná uznášať sa, ak je na jej zasadnutí prítomná nadpolovičná väčšina jej členov (rada školy pri našej škole má 11 členov). Rada školy zasadá spravidla 4-krát počas školského roka (zasadanie sa zvyčajne začína o 14:00 hod. a prebieha v zborovni školy).

Súvisiace právne predpisy:

Zloženie rady školy

Pedagogickí pracovníci:

Mgr. Peter Novotný - predseda školskej rady (zástupca za SŠ)

Marta Chalupková - (zástupca za ZŠ)

Nepedagogickí pracovníci:

PhDr. Aneta Filipovičová

Rodičia:

Ing. Katarína Šmajdová (zástupkyňa rodičov detí MŠ a rodičov žiakvo 1. stupňa ZŠ)

Boris Sloboda (zástupca rodičov žiakov za 2. stupeň ZŠ)

Mgr. Valéria Višňanská (zástupkyňa rodičov žiakov SŠ)

Regionálny úrad školskej správy Bratislava (zriaďovateľ):