• 2014/2015

• Dňa 6.11.2014 sme ukončili tematický projekt zdravej výživy prednáškou a besedou  s PhDr. I. Vojtekovou PhD. a PhDr. E. Dobiášovou PhD. pedagogičkami z lekárskej fakulty UK a spolupracovníčkami Ligy proti rakovine.
        Téma bola „Zdravý životný štýl a prevencia onkologických ochorení“. Prednáške predchádzala tvorba žiackych projektov k zdravej výžive, extrémom stravovania a problémom výživy v rozvojových krajinách. Projektu sa zúčastnili žiaci 2. stupňa ZŠ a žiaci gymnázia.
        Projekt sme ukončili príjemným posedením spojeným s ochutnávkou vlastných zdravých maškŕt, ktoré pripravili žiaci v škole a doma. Pani doktorky boli veľmi príjemne prekvapené záujmom, znalosťami a kulinárskou šikovnosťou našich žiakov. Chutilo im, odnášali si aj nové recepty, ktoré vy nájdete v najbližšom čísle školského časopisu a na záver - máme sa aj my čo učiť od našich žiakov.laugh
        Fotogaléria TU
        Ďakujeme všetkým, ktorí sa s chuťou zapojili do projektu.
      • SVETOVÝ DEŇ SRDCA

• 29. septembra 2013 si pripomíname SVETOVÝ DEŇ SRDCA, ktorý podporujú organizácie WHO, Svetová federácia pre zdravé srdce (WHF) a UNESCO. Zúčastňuje sa ho každoročne viac ako 100 krajín sveta.
        Dôležitosť starostlivosti o naše srdce sme si v našej škole pripomenuli zaujímavými  aktivitami. Zamýšľali sme sa nad tým, ako si udržať svoje srdce zdravé, ktoré potraviny sú pre srdce prospešné, a aký potrebný je  šport a pohybové aktivity.
        K tejto téme žiaci spoločne zhotovili plagát. V prezentácii o srdci a krvnom obehu sa štvrtáci dozvedeli ako pracuje srdce, o prúdení krvi v cievach, a tiež o krvných skupinách.
        Pretože srdce je základom nášho života, mali by sme sa o neho dobre starať. Dodržiavať zdravý životný štýl s pestrou, vyváženou stravou, je tým najlepším spôsobom, ako si udržiavať svoje srdce zdravé.

Celá fotogaléria: TU