• Školské kolo recitačnej súťaže 1. stupňa ZŠ

• Dňa 27.3.2019 sa uskutočnil ďalší úspešný ročník školského kola recitačnej súťaže žiakov 1. stupňa ZŠ. Súťažiacich prišli povzbudiť rodičia, kamaráti aj starší spolužiaci. Samozrejme nechýbali  hostia  z MsK Nové Mesto, p. riaditeľka Mgr. Jana Sedláčková a p. Eva Matušková z pobočky na Stromovej ul., ktoré okrem povzbudenia,  priniesli  knihy a diplomy pre tých najlepších.

• Chemické dobrodružstvo

• Ak chcete zažiť dobrodružstvo nemusíte ísť ďaleko. Stačí vyjsť na poschodie našej školy a zamieriť do chemického laboratória. Takto sa vybrali žiaci 3. a 4. ročníka na objavnú dobrodružnú cestu. V labáku (ako tomu študenti často hovoria) ich privítali starší spolužiaci z 1. ročníka gymnázia.

• Školské kolo Slávika Slovenska

• Že pieseň má blahodarné účinky na dušu človeka je známy fakt. Obzvlášť to platí o piesni ľudovej, nakoľko vychádza z pokladov kultúry nášho národa, k nášmu srdcu má najbližšie. Nečudo, že po dvoch hodinách spievania dvadsiatich šiestich ľudových piesní trinástimi žiakmi našej školy v zastúpení prvého, druhého i tretieho stupňa sme sa cítili v miernej eufórii.

• Hviezdoslavov Kubín

• Aj tento rok sme mali možnosť zúčastniť sa celoštátnej postupovej súťaže Hviezdoslavov Kubín v umeleckom prednese poézie a prózy našich žiakov. S triedou 8.A sme prišli podporiť Mateja Richtera, ktorý nás reprezentoval v prednese poézie a zvládol ho fantasticky. Konkurencia bola veľká, no dôležité nie je vždy vyhrať, ale zúčastniť sa! Tak opäť o rok.

• Gitarový krúžok na Hlase Slezka v Opave

•  „Volám sa Kristína Froncová a prišla až z Bratislavy som vám prišla zaspievať pieseň Kde pak ty ptáčku hnízo máš. Spreváza ma úžasná kapela, pozostávajúca zo žiakov našej školy, menovite Lucka (Lucia Husárová), Viky (Viktória Feketeová), Mateo (Matej Horváth), Maťo (Matej Bořuta) a Jaro (Jaromír Walter).“

•  Svetový deň ústneho zdravia v Spojenej škole Mokrohájska 3
          • Svetový deň ústneho zdravia v Spojenej škole Mokrohájska 3

• Dňa 19. marca 2019 sa na našej škole v popoludňajších hodinách uskutočnila veľmi pekná preventívna akcia pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami pri príležitosti Svetového dňa ústneho zdravia. Podujatia sa zúčastnili deti zo Školských klubov detí a z asistenčnej služby.

• Na návšteve v knižnici

• Marec je mesiac knihy  a súčasne je to mesiac, kedy sa žiaci 1. stupňa tešia na exkurziu do knižnice. Aj tento rok žiaci 2. a 3. ročníka navštívili Mestskú knižnicu Nové Mesto v Bratislave a to priamo jej centrálu.

•  Ľubomír Kubek na okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína
          • Ľubomír Kubek na okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína

•

S príchodom prvých jarných dní sa opäť zišlo niekoľko desiatok študentov stredných škôl IV. súťažnej  kategórie na známej recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín, tento raz na 65. ročníku v bratislavskom V-klube, aby tak umeleckým slovom potešili nielen porotu, ale i seba navzájom.

• INTERAKTÍVNA VÝSTAVA – MOJE TELO

• Pre utvrdenie poznatkov z tematického týždňa Ľudské telo a naše zdravie, sme sa dňa 13.2.2019 vybrali na exkurziu do obchodného domu Polus City Center. V jeho priestoroch sa konala interaktívna výstava Moje telo. Výstava deti obohatila o predstavu o rôznych orgánových sústavách.

•  Bratislavské bábkové divadlo
          • Bratislavské bábkové divadlo

• Posledný deň pred jarnými prádzninami sme prežili krásny umelecký zážitok aj vďaka pani učiteľke Daniele Bauerovej, s ktorou sme navštívili Bratislavské bábkové divadlo. Hra sa volala Popolvár najväčší na svete