• Umenie a kultúra v praxi – Mia a biely lev

•    Vďaka tomu, že na škole prebiehali maturitné skúšky, sme si my ostatní, žiaci 2. stupňa ZŠ a žiaci SŠ, mohli trochu kultúrne „vyhodiť z kopýtka“. V mimoriadnom doobedňajšom čase sme  naplnili bezbariérovú sálu K2 kina Lumiére a nechali si premietnuť jeden z  najnovších filmov francúzskej produkcie Mia a biely lev.

• Rebeka Orbanová na Malokarpatskom slávikovi v Budmericiach

• Vo výberovom kole 22. ročníka súťaže v speve populárnych piesní nás tento rok v Budmericiach statočne reprezentovala Rebeka Orbanová z II.OA. V rámci svojej 2. kategórie súťažila s dvoma desiatkami spevákov, z čoho dve tretiny boli poslucháči základných umeleckých škôl. Predniesla dve náročné slovenské piesne a vyslúžila si srdečný potlesk publika.

• Aktualizácia údajov

• Na stránke sme zverejnili výsledky prijímacích skúšok na stredné školy (Gymnázium a Obchodná akadémia, Mokrohájska3, Bratislava.)

Výsledky nájdete TU

• Svetový deň rodiny

• Svetový deň rodiny  (World Family Day) bol vyhlásený Organizáciou spojených národov (OSN) v roku 1993. Verejnosť po celom svete si pripomína  tento sviatok vždy 15. mája.

• Vyšlo nové číslo školského časopisu MOKY3

• Dámy a páni, sľúbené sa stalo skutočnosťou a nové číslo Mokyho práve teraz uzrelo svetlo sveta. Nájdete v ňom tematické články k blížiacemu sa Medzinárodnému dňu detí, „kalendár“ významných osobností, ktoré trpeli nejakým zdravotným postihnutím, rozhovor s naším absolventom Marekom Pavlem, rôzne zaujímavosti zo sveta vedy a techniky. Už tradične aj hlášky z našich školských lavíc a mnoho ďalšieho skvelého čítania.

Prajeme vám príjemné čítanie!

za redakciu šéfredaktor Matej Horváth, 3.G

• Nie je kameň, ako kameň

• Dňa 9. 5. 2019 nás v školskom klube detí „MOKROHÁJČIK“ navštívil starší brat Ondrejka Kocifaja, Miško. Prišiel spoločne s ich dedkom pánom Ing. Ľubomírom Píšom. Všetci traja spolu veľmi radi chodia do prírody a skúmajú kamene.

• ŠKOLSKÁ AKCIA: DEŇ EURÓPY

• Dňa 7. mája sa žiaci 1. - 3. ročníka gymnázia a obchodnej akadémie zúčastnili akcie Deň Európy. Naším cieľom bolo spropagovať jazyky, ktorými sa hovorí v Európskej únii. Prvou zástavkou bol Goethe inštitút, kde sme prezreli vnútorné priestory budovy (kafetéria, knižnica,...).

• Gitarový recitál pre deti z MŠ pri DFNsP Kramáre

• Už po druhýkrát členovia gitarového krúžku v zložení Matej Horváth a Lucia Husárová z III.G, Viktória Feketeová z II.G, Kristína Froncová a Jaromír Walter z I.G na pozvanie Mgr. Jany Lukáčikovej z MŠ na Kramároch navštívili deti z rôznych oddelení, ktorým predniesli rozprávku bratov Grimmovcov O Popoluške.

• ŠKD - Krásy podzemia

• Dňa 30.4.2019 sme mali v Školskom klube "MOKROHÁJČIK" besedu s pánom Majerčákom, dedkom Viktórie Majerčákovej z 2.A. Pán Majerčák sa venuje objavovaniu a mapovaniu jaskýň na Slovensku.

Deťom porozprával ako sa objavujú jaskyne, aj ako vznikajú.

• ŠKD - Beseda o rytieroch

• Deti navštevujúce školský klub detí "Mokrohájčik" mali možnosť zúčastniť sa besedy o rytieroch Vojenského a špitálneho Rádu Svätého Lazara Jeruzalemského. Dozvedeli sa, že: