• Dôležité informácie pre rodičov a žiakov k začiatku školského roku 2023/2024

• Nástup žiakov do školy je 4. septembra 2023 (pondelok) o 7:45 hod.

Prevádzka materskej školy je zabezpečená od 4. septembra 2023 v čase  od 7:00 do 16:00 hod.

Prevádzka školského klubu detí "Mokrohájčik" je zabezpečená od 4. septembra 2023 v štandardnom režime,  ráno v čase od 7:00 do 7:45 hod. a poobede v čase od 11:30 do 17:00 hod.

Žiaci sa zhromaždia vo svojich triedach podľa označenia tried.

O 8:00 hod. zaznie prvé zvonenie v novom školskom roku 2023/2024.

O 8:30 hod. slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024 (zaznie štátna hymna SR a príhovor riaditeľa školy).

Žiaci dostanú od svojich triednych učiteľov všetky potrebné informácie k novému školskému roku.

Informácie k vyučovaniu v prvom vyučovacom týždni, t.j. 4. 9. -  8. 9. 2023

4. 9. - 6. 9. 2023 - žiaci sú vo svojich triedach s triednymi učiteľmi – vybavovanie triednej agendy.

• Žiaci navštevujúci 1. stupeň základnej školy končia vyučovanie po 4. vyučovacej hodine.
            • Žiaci navštevujúci 2. stupeň základnej školy a žiaci navštevujúci strednú školu končia vyučovanie po 5. vyučovacej hodine.

Od 7. 9. 2023 prebieha vyučovanie podľa platného rozvrhu.

Asistenčná služba (zberné triedy) prebieha v štandardnom režime.

Obedy sa budú vydávať nasledovne:

• pre deti a žiakov navštevujúcich MŠ a 1. stupeň ZŠ od 4. 9. 2023,
            • 2. stupeň ZŠ a stredná škola od 6. 9. 2023.

Informácie o stravovacom systéme žiakov nájdete TU.

Noví záujemcovia o prepravu školskými autobusmi dostanú všetky potrebné informácie v priebehu prvého septembrového týždňa.

Zoznam potrebných učebných pomôcok pre žiakov navštevujúcich 1. stupeň ZŠ sa dozviete počas prvého vyučovacieho týždňa od triednych učiteľov.

Zoznam potrebných učebných pomôcok pre žiakov navštevujúcich 2. stupeň ZŠ sa dozviete počas prvého vyučovacieho týždňa od učiteľov jednotlivých predmetov.

Zoznam potrebných učebných pomôcok pre žiakov navštevujúcich SŠ sa dozviete počas prvého vyučovacieho týždňa od učiteľov jednotlivých predmetov.

Prihlasovacie údaje do užívateľského konta školského webu pre nových žiakov dostanete od triednych učiteľov (vrátane deti v MŠ).

Všetky ostatné potrebné informácie ktoré pravidelne aktualizujeme nájdete na školskom webe SPOJENÁ ŠKOLA (edupage.org).

Všetky potrebné kontakty na nás nájdete TU.

Tešíme sa na Vás!

• Vyšlo nové číslo školského časopisu MOKY 3 – AUGUST ´23

• Z redakcie Vám prajeme úspešný štart do nového školského roka 2023/24! Pripravili sme pre vás prvé číslo, ktoré sa na ploche 24 strán nesie v prázdninovom light summer funny štýle.

Redaktori z radov študentov i pedagógov mapujú krížom-krážom letné sviatky, výlety, kultúrne podujatia či zaujímavé rozhovory. Na filmový festival v Cannes nás zobrala Izabela Kliská z 2.EOOS, do jadrovej elektrárne Zwentendorf Matej Šabík zo 4.G. O zážitkoch z tábora pre hendikepovaných vTerchovej čítajte v článku Kiky Froncovej z 2.SVC; Sofia Olejárová zo 4.G nás zobrala do Zámku Šimák Pezinok a Tomáš Netri z 3.G do Zvolena. Bohatý mišmaš aktivít prvého stupňa spracovala Dr. Valéria Stašiaková, fotokoláž za materskú školu Mgr. Eva Gnothová. Kultúrne tipy zo sveta umenia, divadla, filmu či literatúry ponúkajú Veronika Bajnóciová zo 4.G, Denisa Jamrichová z 3.OA, Matej Richter zo 4.OA a Ondrej Kabát zo 4.G v rubrike Kultúrne leto. Ak ste zvedaví, aké odkazy nám zanechali žiaci končiacich ročníkov – naši štvrtáci, deviataci a maturanti z obchodnej akadémie, gymnázia a pomaturitného štúdia – čítajte od strany osemnásť. Úryvok s nádychom letnej romantiky súťažnej poviedky Veroniky Bajnóciovej zverejňujeme v rubrike Kopla ma múza.

Príjemné čítanie!

MOKY_august 2023