• Život, láska, peniaze

30. 5. 2018

V pondelok 28. mája 2018 mali žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka možnosť zúčastniť sa výchovného koncertu s názvom "Život, láska, peniaze". Hudobná skupina FREE VOX sa prostredníctvom hudby a hovoreného slova pokúsila priblížiť problematiku hodnôt v ľudskom živote.

• Študentský projekt "Heroes"

30. 5. 2018

V piatok 25. 5. 2018 sa naša škola zapojila do  študentského projektu “Heroes” vytvorenom na Viedenskej univerzite v rámci bakalárskej práce Milana Peschla pod vedením Univ.-Prof. Dr. Helmuta Hlavacsa dlhodobo sa zaoberajúceho inklúziou ľudí s postihnutím.

• Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

23. 5. 2018

Ako to už v živote býva, vždy niečo začína a aj končí. Dnes sme spoločne s našimi maturantmi oslávili ukončenie štúdia na strednej škole. Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení bolo netradičné, pretože sa po prvýkrát realizovalo v priestoroch školskej záhrady.

• Medzinárodný filmový festival hory a mesto 2018

22. 5. 2018

23. marca 2018 sa žiaci 9.A zúčastnili 19. medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva „Hory a mesto“ v nákupno-zabavnom centre Bory Mall. V kinách CINEMAX BORY mali žiaci možnosť vidieť zaujímavé filmové projekcie. Po premietaniach sa zúčastnili rôznych stanovísk festivalového náučného chodníka.

Ďakujeme organizátorom festivalu za nádhernú motivačnú akciu.

• Divadlo Clippetron a rozprávka O zbojníkovi Rumcajzovi

22. 5. 2018

16. mája zavítali medzi deti MŠ a žiakov 1.stupňa ZŠ divadelníci z divadla Clipperton z Banskej Bystrice. Rozprávka O zbojníkovi Rumcajzovi všetkých zaujala a dobre pobavila. Malí i veľkí ocenili výkony hercov, ktorí komickým podaním rozosmiali všetkých prítomných. Z predstavenie si všetci odniesli nielen umelecký zážitok, ale i na celý deň dobrú náladu.

• Škola v prírode - JUPÍÍÍ, JUPÍÍÍ !!!

13. 5. 2018

Bílíži sa očakávaný dátum odchodu žiakov 1. stupňa do školy v prírode v Liptovskom Hrádku. Tešíme sa, že budeme vzdialení od školy 350 km. Bez školských tašiek, rodičov a školského zvonenia.

• Zmena termínu z 11. 5.2018 (piatok) na 14. 5. 2018 (pondelok)

10. 5. 2018

Naša škola sa zapája do študentského projektu “Heroes” vytvorenom na Viedenskej univerzite v rámci bakalárskej práce Milana Peschla pod vedením Univ. Prof. Dr. Helmuta Hlavacsa dlhodobo sa zaoberajúceho inklúziou ľudí s postihnutím.

Projekt spočíva vo vývoji tímovej počítačovej hry s prispôsobeným ovládaním a umelou inteligenciou, asistujúcou ľudom s rôznymi typmi postihnutia tak, aby nijako nezaostávali oproti ľudom bez postihnutia a boli tak rovnocennými spoluhráčmi.

Hlavným cieľom projektu je zbúrať hranice medzi zdravým hráčom a hráčom s postihnutím, budovanie vzťahov, spolupráce, tímového ducha a nezištnej zábavy medzi nimi a otvorenie oblasti zábavného priemyslu ľudom s postihnutím, z ktorého boli doteraz čiastočne vynechaní.

• Návšteva spoločnosti PwC Slovensko

10. 5. 2018

Dňa 27. apríla 2018 sme mali možnosť zúčastniť sa exkurzie - návštevy v spoločnosti PwC Slovensko. Ide o spoločnosť zaoberajúcu sa auditom, daňami, poradenstvom či inováciami a manažmentom zmien.

Privítanie sme mali kráľovské - RAŇAJKY! Potom ...

• Dvadsaťročná účasť na Olympiáde ľudských práv

3. 5. 2018

Tento školský rok pre nás je skutočne jubilejný. Okrem 80. výročia založenia našej školy slávime i dvadsaťročnú účasť na Olympiáde ľudských práv. Naši žiaci si merali sily s inými spolužiakmi so striedavými úspechmi. Preto nás potešil ďakovný list od organizátorov tohto podujatia. Motivuje nás to a zaväzuje pokračovať k rovnako zodpovednej príprave aj v ďalších ročníkoch tohto spoločensky významného podujatia.