• Úradné hodiny v čase letných prázdnin

• Vážení rodičia, milí žiaci a návštevníci školy,

počas letných prázdnin je Vám v príípade potreby k dispozícii vedenie školy vždy v čase od 8:30 do 11:30 hod. v nasledovných temínoch:

• 9. 7. 2024
            • 17. 7. 2024
            • 24. 7. 2024
            • 14. 8. 2024
            • 21. 8. 2024

Vašu prípadnú návštevu a krátku informáciu o probléme, ktorý potrebujete riešiť vopred ohláste prostredníctvom mailu skola@mokrohajska3.sk

Ďakujeme.

• Teambuildingový cyklovýlet

• Júnový cyklovýlet stredoškolákov s učiteľmi nás potešil a inšpiroval... A tak sme sa posledný júnový týždeň vybrali na bicykloch šiesti kolegovia  na malý výlet. Čas strávený v prírode športovaním nám dal možnosť uvoľniť  sa, zasmiať sa a povedať si to, čo nestíhame v škole medzi zvonením na hodiny.

Radi by sme si to zopakovali so všetkými kolegami – možno aj inou aktivitou, napr. prechádzkou  – posledný augustový týždeň.

• Kultúrny tip – Pes na ceste

• Novelu Pes na ceste https://snd.sk/inscenacia/4048/pes-na-ceste  si s nadšením pozrelo torzo žiakov strednej školy z vypredaného hľadiska Sály činohry Národného divadla v posledný júnový štvrtok. Ide o vynikajúce postmoderné spracovanie novely Pavla Vilikovského, v ktorej sa pes na ceste spomenie ledabolo až v záverečnej scéne. Vo hviezdnom obsadení – Bárta, Kostelný, Roth, Stanke - sa odvíja dej, v ktorom sa šokuje, provokuje, ironizuje, kričí, skáče po stoličkách v hľadisku, využíva funkčné nadávanie adresované divákom rovno do očí, aby sa vnútorne prebudili. Hlavná tematická línia sa nesie v duchu myšlienky, kto je pravý Slovák a aká je pravá identita toho „pravého“ Slováka.
            Poďakovanie za asistenciu patrí Štefanovi Szabóvi. Stodvadsať minútové predstavenie bez prestávky je vhodné pre adresáta, ktorý miluje slobodu umenia a nebojí sa nekonvenčného pohľadu na život na Slovensku.
            Vrelo odporúčame!

Daniela Bauerová