• Informácia pre záujemcov o využívanie školskej prepravy
     • Informácia pre záujemcov o využívanie školskej prepravy

      26. 9. 2019

      Oznamujeme všetkým tým novým rodičom, ktorí prejavili záujem o využívanie školskej prepravy v školskom roku 2019/2020, že o výsledku rokovania Dopravnej komisie budú telefonicky informovaní v nasledujúcich dňoch.

      Nácvikový týždeň bude prebiehať od pondelka 30. 9. 2019 – od 14:00 hod. na zastávke autobusov v areáli Mokrohájska 3,  do piatku 4. 10. 2019.

      Účasť  žiakov s rodičmi je potrebná nakoľko bez absolvovania tohto nácvikového týždňa nebude možné využívať školský autobus.

    • S OLO zadarmo do ZOO
     • S OLO zadarmo do ZOO

      24. 9. 2019

      Aj tento rok sme sa vďaka dlhoročnej spolupráci s OLO zúčastnili úžasnej akcie s OLO do ZOO. Všetci žiaci ZŠ aj dva ročníky SŠ si dnes do školy zabalili namiesto učebníc mrkvičky a jabĺčka ako vstupné. Počasie nám prialo, slniečko nás hrialo, a tak sme si mohli vychutnať krásny spoločný čas v prírode a medzi skutočnou divočinou. Pre deti to bola krásna odmena za každoročnú snahu v triedení odpadu a osvetu o tejto problematike v ich okolí. Bol to aj čas, kedy sa jednotlivé triedy mohli trochu stmeliť a spoznať inak ako len v školských laviciach. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník s OLO do ZOO. Ďakujeme!

      Mgr. Mária Kabová

    • Odhlasovanie z obeda počas víkendu
     • Odhlasovanie z obeda počas víkendu

      20. 9. 2019

      Vážení rodičia, milí žiaci, oznamujeme Vám, že v prípade nepredvídateľných situácií počas víkendu (napríklad choroba, úraz...), máte možnosť odhlásiť Vaše dieťa/plnoletí žiaci seba z pondelňajšieho obeda najneskôr do 20:00 hod. v nedeľu. Ostatné časy odhlasovania obedov ostali nezmenené.

    • Dopravný podnik Bratislava Vás pozýva
     • Dopravný podnik Bratislava Vás pozýva

      19. 9. 2019

      Dopravný podnik Bratislava v sobotu 21. 9. 2019 od 10:00 do 16:00 hod. otvorí brány svojej  vozovne Jurajov dvor pre verejnosť. Návštevníkov čaká zaujímavý program. 

      Viac informácií nájdete na stránke Dopravného podniku Bratislava.

    • VEDECKÝ VEĽTRH
     • VEDECKÝ VEĽTRH

      16. 9. 2019

      13. septembra 2019 sme sa zúčastnili akcie VEDECKÝ VEĽTRH so žiakmi základnej aj strednej školy. Program bol naozaj pestrý. Mohli sme sa pozrieť ako funguje 3D tlačiareň a čo všetko sa cez ňu dá vytlačiť. Boli tam odborníci z oblasti informatiky, fyziky, chémie a tiež biológie. Niektoré stánky boli ladené hravo, iné viac výskumne, jednoducho, každý si prišiel na svoje. Akciu si radi zopakujeme aj o rok, pretože pre mnohých žiakov bola inšpiráciou aj v ďalšom životnom smerovaní.

      Mgr. Mária Kabová

    • Opera pre deti - hudobný darček na začiatok škol. roka
     • Opera pre deti - hudobný darček na začiatok škol. roka

      16. 9. 2019

      Šťastie je úloha, z ktorej sa neskúša.

      Šťastie je teplý čaj.

      Šťastie je sused, čo žičí a dopraje.

      Krása je skrytá v milom pohľade, úsmeve a dobrej nálade.

      Keď myslím na lásku, mám z toho vrásky.

      Každý sa musí rozhodnúť, čo zvíťazí – život, smrť, láska, nenávisť, každý musí na to prísť.

      Mimochodom, Júlia, aby mal náš príbeh šťastný koniec, nechceš si ma vziať?

      (Z opery Rozprávka o šťastnom konci)

      Rozprávka o šťastnom konci je nová opera pre deti, pod ktorou sú autorsky podpísaní Peter Zagar - skladateľ, Svetozár Sprušanský – režisér a Daniel Hevier – libretista. Ide o napínavý príbeh konfrontácie dobra a zla, kladných i záporných hrdinov, so spevnou hudbou sprevádzanou symfonickým orchestrom, so sólovými áriami, duetmi, tercetami i zborovými pasážami,  akrobatickými výstupmi, tvorivými kostýmami a farebnou scénou. Naozaj to stojí za to vidieť v celej svojej komplexnosti! Atmosféra deja je umocnená i noblesou historickej budovy SND, v ktorej sa opera hrá.

      Naši žiaci z tried VI.A, VI.B, VII.A, VIII.A spolu so svojimi triednymi vyučujúcimi prijali tento kultúrny darček ku začiatku nového školského roka 2019/2020 s pozitívnymi ohlasmi, mnohí zo žiakov videli operu ako žáner i historickú budovu SND po prvýkrát v živote.                      

                                                                                                                                        PaedDr. Daniela Bauerová

    • Olománia - Neseparuj sa, separuj!
     • Olománia - Neseparuj sa, separuj!

      9. 9. 2019

      Tak ako každý rok, aj tento sme sa zapojili do projektu Olománia. Tu je ukážka toho, čo nás čaká. Medzi povinné disciplíny patria  zber papiera a plastu.

      Viac o olománii sa dozviete www.olomania.sk

      V mesiaci september majú žiaci so svojimi vyučujúcimi možnosť navštíviť Zoologickú záhradu tu v Bratislave, vstupné je symbolické - mrkva, jablko, šalát, zemiak, či akákoľvek zelenina alebo ovocie/osoba.