• Potulky v prírode

• Dňa 25. 11. 2021 sa naši stredoškoláci spolu s učiteľmi zúčastnili turistiky. Jedna skupina zdolala Malé Karpaty cez Lesopark. Druhá skupina cez Kačín a pokračovala do Záhorskej Bystrice. Poriadne sme premrlzi, ale pohyb na čerstvom vzduchu nám urobil veľkú radosť a dodal nám veľa energie v boji s pandémiou. Tešíme sa na ďalšie objavovanie prírodných krás Slovenska.

PaedDr. Andrea Valovičová

• Naša stužková

• „Navždy sa zachová, tá naša stužková...“

Ani sme sa nenazdali a už sme vo štvrtom ročníku. Počas nášho štúdia sme zažili veľa pekných chvíľ aj úspechov. Deň 16. 11. 2021 sa navždy zapísal do našich životov. Vtedy sa konala naša stužková.

Z dôvodu Covid pandémie sme tento deň oslávili netradično-tradičným spôsobom bez účasti rodičov v našej školskej zborovni. Pozvali sme všetkých učiteľov, ktorí nás učia tento rok, žiaľ, viacerí nemohli prísť.

Túto slávnosť nám moderoval náš kamarát Matej Richter. Chopil sa tejto úlohy statočne ako chlap. Slávnosť sa niesla v príjemnej atmosfére a každý z nás si z nej niečo odniesol. Sme radi, že sme sa mohli v takom počte stretnúť.

Študenti 4 .G/4.OA

• Rádio ROKO – Mirovi Žbirkovi IN MEMORIAN!

• Už len 22 dní, prosím nezabudni, že sa blíži.
            Deň, keď poslednýkrát budem pri tebe stáť bezmocný...

(Text a hudba: Miroslav Žbirka)

Pozývame vás vypočuť si prvé vysielanie rádia ROKO v školskom roku 2021/2022.

Čaká na vás nová dramaturgia, v ktorej hudba preváži nad hovoreným slovom. Do Playlistu sme zaradili pieseň v podaní nášho nezabudnuteľného slovenského Zlatého Slávika, nakoľko správa o jeho úmrtí všetkých zaskočila (Jesenná láska). Touto cestou mu vzdávame poctu za jedinečnú charizmu a celoživotné dielo v oblasti umenia a kultúry!

Zahráme aj recesistický song Čo chladnička dá od skupiny S hudbou vesmírnou, zvolený zámerne k téme Zdravé jedlo, ktorú nadhadzujeme. Nebude chýbať krátky Prehľad správ.

Príjemné počúvanie želá tvorivý tím v zložení Barborka Bábiková a Janka Vávrová zo 7.A, Alžbetka Novotná z 8.B, Cornelia Zamosteanu a Tomáš Farkaš z 9.A. Vysielame už aj cez Školský rozhlas, v premiére 12. novembra 2021 v čase od 9.40 do 9.55.

Radio Roko - vysielanie

• V hlavnej úlohe POÉZIA - Beniakove Chynorany 2021

• Technika rytmizovanej reči, vrúcnosť prejavu, interpretačný nadhľad resp. vlastný pohľad na situáciu v básni či správny pomer prozodických vlastností reči – toto boli atribúty, ktoré odborná porota na čele s herečkou Martinou Majerníkovou Koval hodnotila počas XXVIII. ročníka okresného kola Slovenského festivalu poézie v bratislavskom V-klube.

Po minuloročnom výpadku sme sa 9. novembra 2021 konečne naživo mohli pokochať veršami Hviezdoslava, Chalupku, Rúfusa, Válka, Beniaka, Kostru, Smreka, Haľamovej, Sandtnera či Šimborskej, ktoré zarecitovalo 20 recitátorov/stredoškolákov a 4 dospelí recitátori z Bratislavy, Malaciek, Pezinka, Modry, Senice, Senca a Ivanky pri Dunaji. Našu školu reprezentovala Nina Paulusová z 2.G s básňou Matka (Rázus) z minuloročného triedneho kola; v tvrdej konfrontácii desiatich súťažiacich v rámci svojej vekovej kategórie bola Ninka počas odborného seminára pochválená za interpretačnú citlivosť až mrazivosť tohto vojnového textu.

Blahoželanie patrí aj všetkým účastníkom súťaže z 2.G – Sofii Olejárovej, Lune Lunáčkovej, Ondrejovi Kabátovi, Štefanovi Dobrovoľnému, Tomášovi Celušákovi a Veronike Bajnóciovej, ktorí si pomerali recitačné sily 5. novembra. Naživo i cez MS Teams predniesli sonety (Shakespeare, Petrarca) a básne (Rúfus, Lasica, Krasko) na úrovni triedneho kola svojej triednej p. učiteľke Dr. Capekovej, vedúcej PK pre jazyky Mgr. Pospechovej a pani psychologičke Dr. A. Filipovičovej. Pre priblíženie atmosféry sme pre vás vyhotovili zvukové nahrávky – príjemné počúvanie!

• Informácia o zmene organizácie/prevádzky školy z dôvodu rekonštrukcie areálu na Mokrohájskej 3

• Vážení rodičia, plnoletí žiaci,

dovoľujem si Vás informovať, že z dôvodu rekonštrukcie areálu, v ktorom sídli aj naša škola, nastanú od stredy 10. novembra 2021 nasledovné obmedzenia:

• vstup do areálu je pre všetky motorové vozidlá zakázaný (aj pre ŤZP),
            • parkovanie je možné v obchodnom dome Tesco,
            • zelená bránka pre peších slúžiaca na vstup do areálu od obchodného domu Tesco bude otvorená,
            • všetky školské autobusy budú stáť (dopoludnia aj popoludní) na dočasnej zastávke na Lamačskej ceste pri modrej bráničke v protihlukovej stene a budú premávať podľa bežného grafikonu,
            • sprevádzanie žiakov a dozor pre žiakov privážaných školskými autobusmi budú zabezpečené,
            • vstup do školy pre všetkých žiakov a deti navštevujúce MŠ bude len cez hlavný vchod (vchod pri školskej záhrade/pri vedení školy) – ranný filter bude preberať žiakov,
            • deti navštevujúce MŠ si od rodičov preberú a aj odovzdajú v hlavnom vchode pani učiteľky z MŠ,
            • žiakov navštevujúcich ŠKD Mokrohájčik rodičom odovzdajú pri hlavnom vchode vychovávatelia z ŠKD, resp. deti, ktoré využívajú prepravu školským autobusom, odprevadia na dočasnú zastávku školských autobusov.

Ostatná organizácia vyučovania ostáva nezmenená.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

Ivan Ištok, riaditeľ