• Krásne veľkonočné prázdniny prajeme z RÁDIA ROKO!

• 26.04.2023 10:41
        • Pozývame vás vypočuť si ďalšie vysielanie (17.) školského podcastu žiakov našej školy!
          Tentokrát bude reč o knihe Malý princ, ktorá 6. apríla 2023 slávi svoje 80. výročie vydania. Všetko najlepšie!

• V čom tkvie genialita tejto filozofickej rozprávky a kto sa ukrýva v jej hrdinoch? Čo ovplyvnilo Exupéryho pri jej písaní a kde má pôvod veta - Dobré vidíme iba srdcom? Ústami knihovníčky Evy Medeovej z kníhkupectva Martinus zaznie ukážka z originálu diela v krásnej francúzštine, Evka nám prezradí, ako ovplyvnil Malý princ ju samotnú. Žiaci z 3.G prečítajú úryvky z inšpiratívneho titulu Ži ako malý princ od Stéfana Garniéra (https://www.martinus.sk/?uItem=1397391), ktorý dávame do pozornosti ako výborný knižný tip.

V Playliste hráme tematické piesne Líška od Jany Kirschner a Malý princ od skupiny Aya.

Celý tvorivý tím v zložení Barbora Bábiková a Jana Vávrová z 8.A, Alžbeta Novotná z 9.B, Tomáš Netri z 2.G, absolventi základnej školy Cornelia Zamosteanu a Tomáš Farkas; plus náš šikovný pán technik Štefan Kaľavský vám praje príjemné počúvanie!

Rádio Roko 04/203 (MP3)

PaedDr. Daniela Bauerová