• Karneval v ŠKD

• Začiatkom februára sme mali v ŠKD veselo .Vrcholilo obdobie fašiangov a tak sme si rozveselili popoludnie karnevalom. Krásne masky zdobili náš klub, každý si dal záležať. Všetci sa zabavili a vytancovali do sýtosti.

Tešíme sa opäť ďalší rok.

• My sme malí cukrári

• Vo februári sa naša ŠKD premenila na cukráreň. S deťmi sme si upiekli muffiny. Sami si podľa receptu pripravili cesto ktorým následne naplnili košíčky. Rozvoňali sme celú školu. Chutili výborne a určite si takéto pečenie čoskoro zopakujeme.

• Návšteva bábkového divadla

• Dňa 22. 2. 2024 sa žiaci 1.st. ZŠ zúčastnili divadelného predstavenia v Štátnom bábkovom divadle v Bratislave. Výborní bábkoherci deti voviedli do sveta malých škriatkov – Chronoškriatkov, ktorí poslúchajú „Zub času“ a v jeho mene sa snažia, aby veci starli. Dobrodružná výprava malého škriatka deťom ukázala, že nielen plynutie času je dôležité a zastaviť čas nemusí byť vždy správne, ale dôležité sú najmä priateľstvá a dôvera medzi kamarátmi. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo, aj sa mohli zasmiať, aj si vziať ponaučenie. Vďaka spolupráci so zamestnancami divadla sa deti dostali prednostne do hľadiska, aj do šatne, pomohli pri problémoch s výťahom. Veľké poďakovanie patrí aj našim asistentom p. Halvoníkovi a p. Procházkovej, ktorí situáciu s pokazeným výťahom výborne zvládli. S vedúcou bábkového divadla  zostávame v kontakte a tešíme sa na ďalšie zaujímavé predstavenia.

PaedDr. Marta Frindrichová, vedúca podujatia

Ilustračná fotografia prevzatá z webovej stránky Štátneho bábkového divadla v Bratislave: Chronoškriatkovia

• Darovaním 2% podporíte našu činnosť

• Podporte nás 2 % dane z príjmov aj v roku 2024

Vážení rodičia, priatelia a podporovatelia našej školy,

touto cestou Vám chceme vyjadriť našu veľkú vďaku za to, že poukazujete 2% dane z príjmu nášmu Občianskemu združeniu "Pre našu školu" a tým pomáhate Spojenej škole, Mokrohájska 3 v Bratislave v jej aktivitách a projektoch.

Viac: Občianske združenie "Pre našu školu" - 2%

• Kultúrny darček k polročnému vysvedčeniu - Perinbaba a dva svety

•  Vždy je niečo za niečo. Iba náš sedemrožec rozosieval radosť a nič za to nechcel.
            • Najhoršie je, keď nevieš, kadiaľ dopredu, ale späť sa vrátiť nemôžeš.
            • Smiem ťa pobozkať? V sne smieme i to, na čo v skutočnosti nemáme odvahu.
            • „Zmúdrel si, chlapček môj.“
            • „Práve naopak, všetko som pokazil a spoliehal som sa na zázraky.“
            • „Ak na ne veríš, stanú sa.“

(Z filmu Perinbaba a 2 svety)

Výpadok jednodňových polročných „prázdnin“ sme si 31. januára 2024 vynahradili kultúrnym darčekom v podobe filmu Perinbaba a dva svety. A ako to už v rozprávkach býva, ani v tejto nechýbal kráľ, princezná, zakliate kráľovstvo (tzv. Krajina hojnosti), zázračný sedemrohý baran a zlí krkavci. A k tomu všetkému ešte Lukáš (Lukáš Frlajs), syn Jakubka a Alžbetky, kmotrička Perinbabka (Giulietta Masina, in memorian) a Zubatá.

Nechýba tradičná majstrovská poetika Juraja Jakubiska, scenáristu, režiséra a výtvarníka v jednej osobe,  estetika magického realizmu so svojou bizardnosťou, hravosťou, obraznosťou a farebnosťou; prvky slovenskej ľudovej rozprávky (nezabudnuteľná pieseň Páslo dievča pávy), vznešená hudba Onřeja Soukopa, atď., atď. Verte, je sa na čo dívať!

Ďakujeme všetkým pedagógom a asistentom za bezchybnú (hoci náročnú) organizáciu podujatia; za projekciu filmu pánu premietačovi Jankovi; za súkromný prenájom kina a ústretovosť pani Daniele Hýrošovej, konateľke a za krátku prednášku o histórii a premenách najstaršieho kina na Slovensku pánu Ernestovi Huskovi.

Hoci nás film rozdelil na dva táborové svety (tých, ktorým sa páčil vs. tých, ktorí ho vnímali za preexponovaný), bola to príjemná spoločenská udalosť, ktorá opäť trochu stmelila kolektívy našich druhostupniarov a stredoškolákov. Vrelo odporúčame!

Daniela Bauerová