• Report zo živého predstavenia v SND po roku a pol!

• Čo je, čo nového? Hmm, iba nič.

Majetok je hoden 15000. Teda ja chcem 8000, ty máš 7000. Pekne krásne, po kresťansky, menšiu polovicu vám ponechám.

Ani doma som nič nejedol, aby som u vás mohol vácej zesť.

(citácie z predstavenia)

Iniciatíva Otvoreného fóra Zachráňme kultúru! vznikla na podnet tisícov ľudí, pracujúcich v kultúre a kreatívnom priemysle, ktorých nenahraditeľná umelecká činnosť zo dňa na deň zostala v paralýze.

Preto sme sa aj my rozhodli podporiť kultúru aktívne, svojou živou účasťou na predstavení KUBO slovenského klasika Jozefa Hollého, pri dodržaní pandemických opatrení, samozrejme. Stretli sme sa v piatok popoludní prvého septembrového týždňa nového šk. roka 2021/22 pred Činohrou Slovenského národného divadla - pedagógovia, žiaci z tried 3.G, 3.OA, 2.SVC i bývalý absolvent školy, aby sme sa po dvadsiatich mesiacoch opäť nadýchali reálneho kultúrneho priestoru. Bavili nás herecké kapacity ako Anna Javorková, František Kovár, Dušan Jamrich, Emil Horváth, či Milan Ondrík/Kubo; celým predstavením sprevádzala veselá cimbalovka, ktorá dodala írečitú ľudovú atmosféru. Sme vďační, že sme nielen konečne využili Voucher zo zrušeného predstavenia z apríla koronového roka 2020, ale  po roku a pol sme okúsili čaro hereckého kumštu v neopakovateľnom momente javiskového prevedenia, vôňu hľadiska i zvuk živého potlesku.

Kto chce reálne spoznať tvorbu Jozefa Hollého, odporúčame pozrieť si jednak filmové spracovanie v podaní majstra Jožka Krónera, jednak si prečítať originálnu literárnu predlohu autora (KUBO (online)).

A na záver ešte citácia herca Matúša Kvietika: „Hypoteticky bez kultúry prežijeme, no národ bez kultúry absolútne stráca identitu, jazyk...“

PaedDr. Daniela Bauerová

• Preprava školskými autobusmi (16. 9. a 17. 9. 2021)

• Pre všetkých záujemcov o prepravu školskými autobusmi v školskom roku 2021/2022 bude konzultácia/stretnutie s Dopravnou komisiou  v zborovni našej školy prebiehať v nasledujúcich dňoch:

16.9.2021  (štvrtok) v čase  8:00 - 9:30 hod.

17.9.2021 (piatok) v čase 8:00 - 9:00 hod.

Členovia dopravnej komisie sa budú venovať:

• rodičom, ktorí prídu odovzdať tlačivo žiadosti a tým potrvdiť svoj pretrvávajúci záujem o prepravu, prípadne nahlásia zmenu.
            • všetkým novým rodičom, ktorí prídu na vstupné informačné stretnutie (v trvaní približne 1 hod.), individuálny rozhovor, vyplnenie žiadosti a doloženie príloh.
        • Oznámenie o riaditeľskom voľne - 13.9. a 14.9.2021

• V zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších prepisov a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z. z. o organizácii školského roka na základných školách, stredných školách, na základných umeleckých školách, na odborných učilištiach a jazykových školách v znení vyhlášky č. 518/2010 Z. z. Vám oznamujem, že v dňoch

13.9. a 14.9.2021 udeľujem riaditeľské voľno

žiakom všetkých organizačných zložiek.

Riaditeľské voľno udeľujem v súvislosti s návštevou pápeža Františka a s tým súvisiacimi bezpečnostnými opatreniami a dopravnými obmedzeniami v meste.

RNDr. Ivan Ištok, riaditeľ školy

• Antigénové samotesty na COVID-19 - informácia pre rodičov

• Vážení rodičia,

pokiaľ ste požiadali o samotesty na Covid-19, môžete si ich prevziať u pani K. Macekovej od 9. 9. 2021 do 14. 9. 2021 v čase 7:45 – 14:00 hod.

Samotestovanie žiakov odporúčame realizovať v pondelok a vo štvrtok ráno pred nástupom do školy.

Pri vykonávaní samotestu postupujte podľa návodu výrobcu testu:

Samodiagnostický test - návod na použitie (pdf)

a sprievodcu zverejneného Ministerstvom zdravotníctva SR:

Sprievodca pre samotestovanie na prítomnosť koronavírusu spôsobujúceho ochorenie COVID-19

resp. inštruktážneho videa pripraveného Ministerstvom zdravotníctva SR:

V škole dostanete igelitové vrecúško s nasledujúcim obsahom:

• testovacia platnička – 5 ks
            • skúmavka s roztokom – 5 ks
            • vrchnák s kvapkadlom – 5 ks
            • sterilná odberová tyčinka tvrdá na výter z prednej časti nosa tzv. nazálny výter (určená na samotestovanie) – 5 ks – na odber vzorky samotestovaním (táto odberová tyčinka je použitá aj v inštruktážnom videu MZ SR).

Po použití testu nahláste výsledok (pozitívny aj negatívny) na edupage podľa priloženého návodu (v prílohe). Výsledok je možné nahlásiť LEN z rodičovského konta. To platí aj pre plnoletého žiaka. Výsledky testov musí škola uvádzať do výkazov.

Pozn.: Ak ešte nemáte zriadené rodičovské konto, napíšte na skola@mokrohajska3.sk email s predmetom Rodičovské konto.

Rodičia, ktorí doteraz nepožiadali o samotesty a majú o nich záujem, nech svoju požiadavku napíšu na adresu obedy@mokrohajska3.sk. Ich požiadavka bude splnená po ďalšej dodávke samotestov.

Ďakujeme

Príloha:

Nahlásenie výsledku samotestu prostredníctvom EduPage konta (pdf)

• Preprava školskými autobusmi (6.9., 8.9., 10.9.2021)

6.9.2021  (pondelok) v čase  8:00 - 10:00 hod.

8.9.2021 (streda) v čase 8:00 - 10:00 hod.

10.9.2021 (piatok) v čase 8:00 - 10:00 hod.

Viac informácií:

• 8:00 - 8:30 hodsa členovia dopravnej komisie venujú rodičom, ktorí prídu iba potvrdiť svoj pretrvávajúci záujem o prepravu, prípadne nahlásia zmenu.
            • 8:30 - 10:00 hod. sa členovia dopravnej komisie budú venovať všetkým novým rodičom, ktorí prídu na vstupné informačné stretnutie (v trvaní približne 1 hod.), individuálny rozhovor, vyplnenie žiadosti a doloženie príloh.