• Školský spevokol na návšteve v Arche

• Už po druhýkrát členovia Školského spevokolu zavítali na priateľskú návštevu do Domova seniorov ARCHA, aby potešili klientov tohto zariadenia. Krásna príležitosť vyskúšať si vystupovanie na veľkom externom javisku i spev do mikrofónu pred vďačným publikom! Poslucháči aplaudovali po každej piesni. Náš repertoár bol májový, o láske a  mamách... Špeciálne poďakovanie patrí Mgr. Martine Lackovičovej, ktorá nám sprostredkovala túto príležitosť a vytvorila s nami vzácnu spoluprácu.

Srdečná atmosféra stretnutia je viditeľná v krátkej ukážke piesne Lipová lyžka (z muzikálu Na skle maľované) v podaní Tomáša Netriho z 2.G. Lipova_lyzka.mp4.

• Klub milovníkov opery pozýva na Mozarta!

• Aké mocné je tvoje čaro, flautička, aj zver pred tebou tíchne!

(Wie stark ist nicht dein Zauberton, weil holde Flöte durch dein Spielenselbst wildeTiere Freude fühlen.) Z libreta Čarovnej flauty

Pustite dieťaťu Mozarta a bude múdrejšie... Veľa výskumov hovorí o fenomenálnom vplyve hudby génia Mozarta na kreativitu, emocionálnu inteligenciu, spánok či učenie.

Preto si naši žiaci z Klubu milovníkov opery vybrali práve Čarovnú flautu (Čarovná flauta | Slovenské národné divadlo (snd.sk), ktorú Národné uviedlo 31. mája 2023 ku Dňu detí.

Ide o rozprávkový príbeh s klasickým romantickým námetom, v ktorom čarovná flauta zo zlata svojím zvukom krotí aj divoké zvieratá, ochraňuje princa Tamina pred nebezpečenstvami na ceste za oslobodením princeznej Paminy; do deja vstupuje vtáčik Papageno, ktorý sa so svojou Papagenou preslávil svetoznámym duetom (Roth and Le Roi perform "Papagena / Papageno!" - Bing video) Nádherné prevedenie, odporúčame vidieť!

Poďakovanie patrí sestre nášho študenta Matúša z 1.OA Stele Čahojovej, ktorá v predstavení stvárňuje Paminku a našla si vzácnu chvíľku pre spoločnú fotografiu v zákulisí počas prestávky. Ďakujem aj kolegom Mgr. Kataríne Šreinerovej, ktorá si so študentmi nemčinármi prišla na svoje sledovaním nuáns a zvratov v nemeckom librete; ďalej pani asistentke Ingrid Režňákovej a Mgr. Petrovi Novotnému za pedagogický sprievod a nadšenie pre operu. Viva l´opera!

• Konzultačné rodičovské združenie

• ​​​​Vážení rodičia,

dovoľujeme si Vás pozvať na konzultačné rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 7. 6. 2023 od 15:30 do 17:30 v priestoroch školy.

Jednotliví pedagogickí a odborní zamestnanci Vám budú k dispozícii v miestnostiach podľa priloženého zoznamu.

Prosíme Vás, aby ste sa na konzultácie prihlasovali podľa návodu, cez vaše rodičovské konto na EduPage. Nájdete ho na linkehttps://help.edupage.org/?lang_id=2&p=u38/u179/e1769.

Rodičia prihlásení cez EduPage budú mať prednosť.

Ďakujeme za spoluprácu a ústretovosť.

Pedagogickí zamestnanci, ktorí nebudú prítomní v škole v čase konzultačného rodičovského združenia:

• Ing. Silvia Tazberíková
            • Mgr. Jana Perďochová
            • PaedDr. Anna Imrichová, MBA.
            • PaedDr. Valéria Stašiaková
            • Mgr. Katarína Šreinerová
            • Mgr. Peter Novotný
            • PaedDr. Daniela Bauerová